Žárovky z Bridge Street se v Garchu rozsvítily v nové sestavě

Venku už začíná pěkně přituhovat, a tak není nic lepšího, než se večer zahřát v nějakém klubu při poslechu kvalitní muziky. Jedna z takových příležitostí byla o předposledním říjnovém víkendu v blues baru Garch, kde po půl roce vystoupila kapela Žárovky z Bridge Street. Kromě hřejivého jižanského rocku a blues čekalo na publikum i představení nové pěvecké posily.

 

Žárovky z Bridge Street vznikly v Mladějovicích a hrají už od roku 2002. Za tu dobu proběhlo v kapele přirozeně pár personálních změn. V roce 2013 došlo k důležitému momentu v její historii, protože ji opustil spoluzakladatel a jeden ze dvou elektrických kytaristů Jirka Skřivánek. Žárovky začaly hledat hráče na klávesové nástroje. Toho našly až po více než ročním usilovném pátrání. Ke kapele se na jaře 2014 připojil Peťa Zlámal. Zajímavostí je, že zpěvák Vilda Ďoubal byl tou dobou Peťovým třídním profesorem na Slovanském gymnáziu. V této sestavě kapela letos na jaře odehrála v Garchu koncert nazvaný „Poslední zvonění“. Mělo se tehdy jednat o možná poslední koncert Žárovek. Naštěstí to však jejich poslední koncert nebyl a kapela ani ne po půl roce vystoupila na stejném místě činu, tentokrát však s novou posilou v podobě sympatické zpěvačky Terky Roháčové.

Do Garchu jsem dorazil se zpožděním, což se mi nevyplatilo. Zaprvé jsem propásl nejméně dvě písničky, zadruhé jsem zjistil, že kapelu přišel podpořit velký počet příznivců, takže všechna místa k sezení byla beznadějně obsazena. Naštěstí se mi podařilo vtěsnat se alespoň na schody. Koncert jsem sledoval tedy sice jen ve stoje, ale byl jsem vděčný za to, že vůbec vidím na kapelu. Repertoár Žárovek tvoří pouze převzaté písně od hudebních legend. Stylově má kapela blízko k jižanskému rocku a blues. Právě k těmto žánrům totiž sedí osobitý zpěv frontmana Vildy Ďoubala. Převzaté písně se pak v podání Žárovek poslouchají více než příjemně. V první části koncertu zněly například skladby od Cream, Garyho Moorea či Bad Company. Následně frontman představil novou členku kapely Terku Roháčovou, která se uvedla písní Ain´t No Sunshine od Billa Witherse. Ta předvedla svůj pěvecký talent a její ženský hlas přidal kapele úplně jiný rozměr. Další písně od Patti Smith či Beatles to jen potvrdily. Když se navíc připomněl i Vilda se svým charismatickým hlasem a zpěvově Terku doplnil, výsledek byl vskutku jedinečný. I publikum bylo nadšené a výkon kapely nezapomnělo ocenit hlasitým potleskem po každé odehrané písni. Koncert byl ke všeobecnému spokojení prokládán i krátkými přestávkami, takže se návštěvníci alespoň měli čas občerstvit. Následně se pokračaovalo písněmi od The Doors či Shocking Blue. Podruhé během večera pak zazněla píseň Ain´t No Sunshine od Billa Witherse, tentokrát však v pěveckém podání Vildy. Těžko volit, která verze zněla lépe, protože Vilda i Terka podávali ten večer opravdu skvělé pěvecké výkony. Následovala klasika Sweet Home Alabama od Lynyrd Skynyrd, kterou kapela odehrála již opět v plné sestavě. Během ní se mimojiné blýskl skvělým sólem i klávesák Peťa Zlámal. Terka pak s kapelou odzpívala ještě další píseň od Patti Smith a šla si opět na chvíli odpočinout. Songy od Jeffa Healeyho z Cream a Joe Cockera tak odzpíval pouze zkušený frontman Vilda. Když už mluvíme o zkušenostech, nesmíme opomenout hudební výkony zbývajících členů kapely. Bubeník Jirka Holoubek a kytarista Luďa Látal hrají v kapele od jejího zrodu, první jmenovaný dodával skupině s přehledem po celý koncert onen potřebný rytmus, sóla kytaristy Ludi byla zahrána více než precizně a obdivuhodně. O basovou linku se pečlivě staral Dalibor Solař (přezdívaný Dalin). Frontman Vilda pak nejen osobitě zpíval, ale hrál i na akustickou kytaru. Kapela během večera zahrála úctyhodných 20 songů. Rozloučila se v plné sestavě jedinou český zpívanou písní toho večera, a to Slunečním Hrobem od české legendy Blue Effect.

Žárovky z Bridge Street se v Garchu rozsvítily v nové sestavě a zářily věru oslnivě. Od celé kapely byla vidět jistota, chuť hrát a dobrá nálada, které se přenesla i na publikum. Koncert měl pohodovou atmosféru a já osobně jsem si ho moc užil. Jsem rád za to, že skupina v hraní pokračuje. Snad jim to v této sestavě nějakou chvíli vydrží. Těším se, až zase někdy uvidím Žárovky živě.

Kamil Dočkal

Příspěvek byl publikován v rubrice Reporty z koncertů a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Žárovky z Bridge Street se v Garchu rozsvítily v nové sestavě

  1. Pingback: Jak pařížské krveprolití ovlivnilo muzikanty po celém světě a kulturní dění v Evropě |

Napsat komentář