Kterak Hentai Corporation i přes technické obtíže usmažili olomouckou 15ku

Málokterá kapela způsobila v posledních letech takové pozdvižení na české hudební scéně jako sebranka Hentai Corporation. Ať už se jednalo o obnažení „pindíka“ zpěváka Radka Škarohlída při koncertu vítězky Superstar Gábiny Gunčíkové, ze kterého bulvár čerpal ještě hodně dlouho, nebo debutový videoklip kapely, ve kterém figurují jako hlavní postavy bobři a jeden jelen s „pindíkama“ v plné své kráse, a i jeho cenzurovaná verze na youtube vyžaduje potvrzení věku kvůli nevhodnému obsahu (slovo „pindík“ jsem použil jen proto, protože to je jeden z používaných výrazů těchto hudebních géniů). Letos při podzimní koncertní šňůře tihle šílenci naštěstí nezapomněli ani na Olomouc, přizvali si kapely Madgod a Breaking the Cycle a možná trochu nečekaně se rozhodli znesvětit naši malou 15ku.

Hentai1

I když ono to asi smysl trochu dává. Když jsem měl totiž naposledy tu čest vidět Hentaie v olomouckém klubu, hráli před dvěma lety v S-ku s mými oblíbenými kapelami The Truth Is Out There a The Fall Of Ghostface.
Tenkrát jsem byl klasicky smutný a zklamaný z poměrně malé návštěvnosti, ne však z výkonu kapel. Zpěvák Radek tehdy dokonce promáčkl mikrofon a doteď si pamatuju, jak za kapelou po koncertu kromě fanoušků pořád chodil i zvukař s žádostí o zaplacení škody. Já si z koncertu kromě jedinečného hudebního zážitku odnesl i paličku od bubeníka Hentaiů Zdeňka Šťávy, kterého doteď za jeho hraní obdivuju, a se kterým jsem si tehdy i dobře pokecal. Tudíž jsem se na jejich další klubové vystoupení v našem městě patřičně těšil. Od té doby se kapela dostala do povědomí fanoušků ještě mnohem víc, proto mě nepřekvapilo, že na facebookové události koncertu v 15ce bylo přes 230 zúčastněných a dalších 130 se hodlalo zúčastnit možná. A už vůbec mě nepřekvapilo, že dva dny před akcí byly vyprodané všechny předprodeje. S těmito fakty jsem se začínal obávat umačkání či udušení v davovém šílenství, jenže nakonec se potvrdilo ono zlaté pravidlo: Nikdy nevěř všemu, co je napsáno na internetu.

Do 15ky jsem dorazil deset minut před půl devátou, kdy měla začínat první kapela. Jenže všichni to známe, rock´n´roll včas nezačíná snad nikdy. Co mě však zaskočilo mnohem více než to, že kapela Madgod teprve začínala zvučit, byla celkem malá návštěvnost. Začínal jsem se obávat fiaska jako před dvěma lety v S-ku, ale pořád jsem se uklidňoval tím, že většina návštěvníků zřejmě dorazí až na hlavní hvězdy večera. Šumperáci Madgod začínali hrát cca s půl hodinovým zpožděním a už od první písničky sypali do návštěvníků kvalitní metalcore.

Madgod

Bylo vidět, že kluci nejsou nováčci. Kapela funguje už nějaký ten pátek, prošla si různými změnami v sestavě a loni v listopadu vydala své první stejnojmenné album MADGOD. I když návštěvnost podle mě pořád nebyla taková, jakou by si kluci zasluhovali, jim to očividně nevadilo a dávali do toho vše přesně tak, jak to má být. Nezapomněli ani poděkovat svým věrným fanouškům, kteří za nimi dojeli až ze Šumperka. Lehce mě zaskočilo, že polonahý bubeník měl poměrně velkou sestavu se dvěma kopáky. Všichni, kdo znají podium v 15ce, mi dají za pravdu, že zbytek kapely musel mít k sobě celkem hodně blízko. Možná i proto byly odposlechy umístěny až na černo-bíle podlaze tanečního parketu. Klukci se však na ten nedostatek místa neohlíželi a předvedli se ve skvělé formě. Pro mě se jednalo o velice příjemné překvapení a doufám, že skupinu ještě někdy uvidím a uslyším. Madgod dohráli, začala přestavba podia a v klubu začínal houstnout vzduch.

Z toho všeho vzrušení, že to jsou opravdu Hentai Corporation, co se snaží vtěsnat na podium 15ky, jsem úplně ztratil pojem o čase. Takže nevím ani odkdy ani dokdy kapela hrála. Ale to není podstatné. Podstatné bylo to, že moje předtuchy se naplnily a klub se pomalu ale jistě zaplnil. Mezitím už na podiu zpěvák Radek zvučil mikrofon s jeho klasickou hláškou Šu*at kozla!“. A ještě než samotný koncert začal, nezapomněl se i on pozastavit nad velikostí podia: „Ty vo*e, na takhle malým podiu jsme naposledy vystupovali v roce 2008!“. Ale zrovna Hentaiům tělesná blízkost už vůbec nevadí, takže začaly znít úvodní tóny a kapela se do svého vystoupení pustila s plnou parádou.

Hentai2

Od první písně se černo-bílý taneční parket před podiem změnil v jedno velké pogovací kolbiště, takže ti, co si chtěli koncert poslechnout v poklidu, museli ustoupit dozadu nebo stát u zdi a sem tam schytat nějakou tu ránu. Já rány schytávám celý život, takže jsem se zařadil do té druhé skupiny a s potěšením sledoval, jak se kousek vedle mě odehrává pořádná divočina. Sotva však skončila teprve úvodní píseň, už se objevil první problém večera. Opět polo-cituji zpěváka Radka: „Ty voe Jardo (zvukař), tady asi přiběhl nějakej bobr a svým pindíkem mi překousal kabel od mýho odposlechu. Ten je uplně v haj*lu a já slyším uplnou pí*u. Je tady někdo z klubu, kdo by s tím mohl něco udělat? … Ne? No tak to je ovšem na ho*no, ale se*eme na to. Hoď mě teda na odposlech k bráchovi a jedeme dál.“. Za tohle punkový řešení si kapela vysloužila velký ohlas, ostatně jako za každé sprosté slovo z úst Radka Škarohlída. Ten se mimojiné mezi písničkama nezapomněl ani tentokrát vyjádřit na adresu třeba Ríši Krajča či Miloška Zemana. Prostě hentaiovská klasika. A peklo pokračovalo. Nebýt dvou zábran, které fanoušky oddělovaly od kapely na podiu, bůhví, jak by to skončilo. Jenže brzy se objevil další problém, a to když právě ty dvě zábrany byly převrženy na samotnou kapelu. Odnesly to klávesy. Ve vzduchu tak opět visel předčasný konec koncertu.

Hentai3

Ty vo*e, vy jste tady Frantovi zlomili stojan na klávesy. Co s tím teď jako máme dělat? Je tady někdo, kdo by mu je až do konce koncertu držel? Jinak to asi nedohrajem, ty vo*e. Počkej, my máme izolepu? Tak to je v pohodě…“ chechtal se do mikrofonu Radek Škarohlíd. A jelo se dál! Párkrát už to dokonce vypadalo, že v kotli někdo zaplatí životem, jenže naštěstí si vždy zúčastnění pomohli navzájem zpět na nohy, takže to snad všichni ve zdraví přežili. Jako předposlední píseň zněla ta slavná Equilibristic Brides, ke které byl vytvořen onen zmíněný ještě slavnější videoklip. To už ale bylo vidět i na Hentaiích, že toho mají skoro plné kecky, obzvlášť když izolepa povolovala a klávesák si tak musel svůj nástroj přidržovat sám. Navíc se nejen kapela, ale snad i celá patnáctka, máčely v potu. Avšak konec dobrý, všechno dobré. Aneb na závěr zněla předělávka Zubaté od Pražského výběru a po koncertě děkovali jak fanoušci, tak i kapela. Začala další přestavba podia a než se člověk nadál, klub byl zase jen poloprázdný. Ještě však na svou šanci čekala skupina Breaking the Cycle.

Jenže z poloprázdného klubu nakonec zůstala jen hrstka přeživších. Přerováci Breaking the Cycle se tomu však postavili čelem a rozhodli se i z té hrstky návštěvníků, co zůstala, dostat poslední zbytky potu. Když se k tomu přidá i nějaká ta hladinka alkoholu v krvi, vzniklo celkem až moc agresivní pogo, kdy se jedinci vzájemně strkali do zad a nejvíce to odnášely asi natěšené fanynky v první řadě. Chvílemi jsem měl opravdu i strach, že dojde k nějakému zranění, přeci jen tenhle agresivní typ poga z duše nenávidím. Na druhou stranu jsem však byl rád za kluky z Breaking the Cycle, kteří na podiu předváděli opět kvalitní metalcore a z neurvalého řádění fanoušků museli mít radost.Breaking the Cycle

Kolem jedné hodiny pak byla ohlášena poslední píseň, s čímž se však skupinka pogujících nesmířila a vytleskala si ještě jeden přídavek. Ten kapela přidala se slovy, že ale chce vidět pořádnej bordel, a tak se z agresivního poga stalo ještě agresivnější pogo a už i fanynky z prvních řad raději vyklidily své pozice. Kolem čtvrt na dvě Breaking the Cycle dohráli a celý ten úžasný večer se pomalu začal stávat minulostí.

Kamil Dočkal

Příspěvek byl publikován v rubrice Reporty z koncertů a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Kterak Hentai Corporation i přes technické obtíže usmažili olomouckou 15ku

  1. Pingback: Jak pařížské krveprolití ovlivnilo muzikanty po celém světě a kulturní dění v Evropě |

Napsat komentář